رشد 14 درصدی ارزش صادرات محصولات شوینده


: 974

آمار اعلامی از سوی گمرک ایران حاکی از تحقق صادرات محصولات شوینده به ارزش 76 میلیون دلار و به وزن 185 هزار تن طی هشت ماهه سال جاری است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان‌ از رشد 14 درصدی در ارزش و 7 درصدی در وزن دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ندا عطایی با بیان اینکه شناسایی و توسعه مقاصد صادراتی جدید در بازارهای بین‌المللی و کشورهای منطقه در حوزه صادرات محصولات بهداشتی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه صادرات این محصولات در دوران فراگیری ویروس کرونا دارد، افزود: توان بالای تولید این محصولات باعث شده ایران در زمره یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات شوینده در منطقه قرار گیرد و با توجه به ظرفیت تولیدی و همچنین تنوع محصولات، بدون شک تحقق اهداف صادراتی این حوزه امکان‌پذیر است.

عطایی در ادامه گفت: بر اساس آمار گمرک ایران، در مدت مذکور محصولات شوینده اعم از پودر، مایع گرانول برای شستشو و پاکیزگی اعم از دستی و ماشینی، دترجنت، قرص،  ژل، کنسانتره برای شستشو، الکیل بنزن سولفونه، پاک‌کننده‌های صنعتی، دستشویی و انواع صابون شامل (مایع، پودر، بچه، طبی، رختشویی) صادر شده است.

وی افزود: بیشترین صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، چین، ازبکستان، ترکیه، قزاقستان و هند بوده است؛  به طوری که در مجموع حدود 97 درصد از کل صادرات این بخش به این کشورها بوده است. 

دبیر میز محصولات شیمیایی و سلولزی اظهار داشت: همچنین با توجه به بررسی آماری صورت گرفته طی سنوات گذشته در صنعت شوینده ایران، عمده محصولات صادرشده، محصولات نهایی و عمده کالاهای وارداتی محصولات واسطه‌ای از جمله انواع اسانس‌های مورد استفاده در صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی و پاک‌کننده‌های صنعتی و موم‌های مصنوعی بوده است که در فرآیند تولید مصرف می‌شود.

عطایی بیان داشت: براساس گزارش‌های اعلام شده مبنی بر تامین مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده در بازار داخل در شرایط کرونا که نتیجه همکاری بخش‌های مختلف و همچنین توان بالا و تنوع محصولات تولیدی صنایع بهداشتی در کشور بوده است و با توجه به این که ظرفیت تولیدی مورد نیاز در کشور بیش از نیاز کنونی است، در صورت تمدید مجوز صادرات این گروه محصولات می‌توان به صادرات 80 هزارتن انواع پودر شوینده و65  هزار تن صابون و انواع مایعات در سه ماهه پایانی سال جاری امیدوار بود. 

وی در پایان گفت: با توجه به تقاضای رو به افزایش این محصولات در کشورهای منطقه ضروری است از همه ظرفیت‌های این صنعت بزرگ هم در راستای تامین تقاضای نیاز داخلی و هم در حوزه صادرات غیرنفتی استفاده شود.

آدرس ارتباطی ما

 آدرس شعبه بندر عباس : تقاطع مرادی - کوچه مهیار 1 - برج آرتمیس - طبقه 3 - واحد 305

شماره تماس دفتر بندرعباس : 07136254986

ارتباط با مدير اجرایی :  09177616154 عبابافی

آدرس شعبه شیراز : بلوار میرزای شیرازی - حدفاصل کوچه 30 و 32 - ساختمان تانیا - طبقه 3 - واحد 8

شماره تماس دفتر :  07136254986

ارتباط با مدير ستادی : 09129174737 مسعودی

واتساپ: 09032402595

ایمیل: Atc.group1994@gmail.com

اینستاگرام: atcgroup.ir

گروه بازرگانی عبابافی در یک نگاه

گروه بازرگانی عبابافی با بیش از 25 سال سابقه ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور دارای پروانه کارگزاری و تیم تخصصی در زمینه های : امور گمرکی - کارشناس ارشد حقوق بین الملل کارشناس بیمه - خدمات قابل ارائه : ترخیص کالا : مواد اولیه - دستگاه و ماشین آلات - کارخانجات خط تولید و مونتاژ و ... - ترانزیت کالا , استریپ , استافینگ , حمل یکسره , ثبت سفارش کالا اخذ مجوزهای قانونی از ادارات و نهادهای مختلف